محصولات

1-کاندوم

2-اسپری تاخیری

3-ژل امیزشی

 

1-کاندوم

کاندوم (به انگلیسی: Condom) یا کاپوت یا غلاف، پوششی کشسان است که به عنوان یک مانع فیزیکی از تماس مستقیم آلت تناسلی مرد با اندام شریک جنسی او و ورود اسپرم به دستگاه تناسلی زن جلوگیری می‌کند. این وسیله به منظور پیش گیری از بارداری و همچنین جلوگیری از انتقال میکرو ارگانیسم‌های بیماری زا و انتقال بیماری‌های آمیزشی به کار می‌رود. سطح برخی کاندوم‌ها برای بالا بردن اطمینان در جلوگیری از بارداری، از مایع اسپرم‌کُش پوشیده شده‌است.

 

تاریخچه

قدیمی‌ترین اشاره به کاندوم مربوط هزار سال قبل از میلاد مسیح است و اشاره به کاغذهایی ابریشمی دارند که روغن اندود شده‌اند. در تصاویر به جا مانده از تمدن مصری‌ها هم نوعی از حفاظ در نوک آلت مردان مشاهده شده است. نقاشی‌های روی غارها نیز با حدس و گمان به استفاده از کاندوم اشاره دارد. تاریخچه کاندوم در اروپا از قرن شانزدهم میلادی آغاز می‌شود. در سال ۱۵۴۰ که بیماری آمیزشی سفلیس همه گیر شده بود، پزشکی ایتالیایی به نام گابریل فالوپیو، کاشف لوله‌های رحم یا لوله‌های فالوپ، دربارهٔ سفلیس نوشت و استفاده از کیسه چندلایه پارچه‌ای خیسانده شده در محلولی از نمک یا گیاهان دارویی را برای مردان علاقه‌مند به آمیزش جنسی توصیه کرد. بعدها در دوره رنسانس ساخت کاندوم از روده و مثانه حیوانات متداول شد اما این کاندوم‌ها گران بودند و دسترسی به آن‌ها مشکل بود و در نتیجه اغلب هر کاندوم چندین بار استفاده می‌شد. هنگامی که چارلز گودیر در سال ۱۸۴۴ فرایند ولکانیزاسیون لاستیک یا افزودن گوگرد و سایر مواد شیمیایی به لاستیک را ابداع کرد و اعلام کرد که این فرایند آن را انعطاف پذیرتر می‌کند، ناخواسته باعث آغاز عصر کاملاً جدیدی در پیش گیری از بارداری با ساخت کاندوم‌های لاستیکی شد. کاندوم‌های لاستیکی قابلیت کش‌آمدن داشتند و مانند کاندوم‌های روده گوسفند به سادگی پاره نمی‌شدند. با این حال کاندوم‌های لاستیکی هنوز بسیار ضخیم بودند، و مشکل استفاده چندباره به جای خود باقی بود.

اختراع لاتکس در دهه ۱۹۲۰ تحول جدیدی در استفاده از کاندوم را به وجود آورد. کاندوم‌های لاتکس مستحکم‌تر و نازک‌تر از کاندوم‌های لاستیکی بودند و تاریخ انقضای ۵ ساله (در مقایسه با سه ماه برای کاندوم لاستیکی) داشتند و مهم تر این که با توجه به ارزان بودن‌شان یک‌بارمصرف بودند. استفاده از کاندوم با به بازار آمدن قرص‌های پیش گیری از بارداری در دهه ۱۹۶۰ کاستی گرفت، اما در دهه ۱۹۸۰ با ظهور بیماری ایدز دوباره فروش کاندوم بالا رفت.

باتوجه به این که لاتکس باید به صورت تازه استفاده شود بیشتر کارخانه‌های آن در مالزی، تایلند یا دیگر کشورهای استوایی که دارای دسترسی مستقیم به لاتکس هستند تأسیس می‌گردند.

 

گونه‌ها

کاندوم‌ها دارای دو دستهٔ اصلی «زنانه» و «مردانه» هستند.

کاندوم مردانه پوششی است که روی آلت راست شدهٔ مرد کشیده می‌شود. کاندوم در صورت استفادهٔ درست می‌تواند تا ۸۰–۹۰ درصد از بارداری ناخواسته و انتقال ایدز و هپاتیت سیو دیگر بیماری‌های آمیزشی جلوگیری کند. کاندوم مردانه در درمان انزال زودرس مردان نیز کاربرد دارد و برای بهبود توان نعوظ در مردان پیر یا کم‌توان نیز به کار می‌رود 

کاندوم زنانه را طرف مؤنث رابطه داخل واژن خود قرار می‌دهد. در صورت استفاده صحیح، پزشکان این کاندوم را یک وسیله مناسب و کاملاً مؤثر در پیش گیری از بارداری و ابتلا به بیماری‌های مقاربتی می‌شناسند و توصیه می‌کنند. کاندوم زنانه (FEMIDOMS) بلندتر از کاندوم مردانه بوده و دارا دو حلقه می‌باشد. قیمت آن از کاندوم مردانه گران تر و کاربرد آن نیز دشوارتر است. کارایی کاندوم‌های زنانه ۷۵ درصد است و برای زنانی مناسب است که نمی‌توانند شریک جنسی خود را متقاعد به پوشیدن کاندوم مردانه بکنند. هرگز نباید کاندوم زنانه و مردانه را همزمان استفاده کرد زیرا احتمال پارگی کاندوم و انتقال ترشحات بالا می‌رود.

برای جلوگیری از انتقال ویروس‌هایی مانند اچ‌ آی‌ وی، هپاتیت نوع ب و ث جنس کاندوم باید لاتکس یا پلی‌یورتان باشد.

کاندوم ضد HIV

متخصصان عرصه سلامت استفاده از کاندوم در روابط جنسی را به شدت توصیه می‌کنند تا از یک طرف جلوی بارداری‌های ناخواسته گرفته شود و هم از سوی دیگر، احتمال انتقال بیماری‌های مقاربتی از جمله اچ آی وی از بین برود.

به نقل از سایت «upi»، محققان در دانشگاه A&M تگزاس در حال ساخت نوعی کاندوم هستند که از جنس لاتکس مرسوم نیست و گفته می‌شود در صورت پاره شدن کاندوم، قادر به کشتن ویروس‌هایی مثل اچ آی وی است. جنس این کاندوم از هیدروژل (نوعی از «الاستومر»، پلیمری با قابلیت ارتجاعی) است و آنتی اکسیدان‌هایی که از گیاهان به دست آمده و ویژگی ضد اچ آی وی دارند، به آن اضافه شده است. سازندگان معتقدند این محصول حتی قادر به بالا بردن لذت جنسی است و به این ترتیب مردم به استفاده از آن تشویق می‌شوند. آن‌ها می‌گویند در صورت نهایی شدن این محصول، انقلابی در پیشگیری از اچ آی وی رخ خواهد داد. این کاندوم احتمالاً تا ۶ ماه دیگر به مرحله آزمایش می‌رسد.

 

روش استفاده از کاندوم مردانه

چگونگی استفاده از کاندوم

استفاده از کاندوم مردانه باید پیش از شروع نزدیکی آغاز شود زیرا ترشحاتی که مردان پیش از انزال کامل دارند، ممکن است حاوی ویروس‌هایی نظیر اچ‌ آی‌ وی باشد و باعث سرایت بیماری گردد؛ همچنین در مواردی که بیم بیماری نیست برای کاهش احتمال بارداری ناخواسته باید از تماس با این ترشحات جلوگیری کرد چون احتمال وجود اسپرم در آن‌ها صفر نیست.

کاندوم را باید بر روی آلت در حال نعوظ (راست شده) کشید و از آن طوری استفاده کرد که فضای خالی کوچکی در انتهای آن باقی بماند تا در زمان انزال مایع منی در آن جمع شود. کاندوم باید تمامی طول آلت مردانه را تا ته بپوشاند. بلافاصله پس از انزال، در حالی که آلت هنوز در حالت نعوظ قرار دارد، باید نزدیکی را خاتمه داد و کاندوم مردانه را درآورد. خروج بایستی با گرفتن لبه کاندوم صورت گیرد تا از سر خوردن کاندوم و نشت منی جلوگیری شود.

هر کاندوم مردانه را باید تنها یک بار استفاده کرد و پس از مصرف از بین برد. در زمان استفاده باید دقت کرد که کاندوم سوراخ نباشد یا در اثر تماس با ناخن یا اجسام دیگر پاره نشود. هم‌چنین قبل از استفاده از کاندوم باید به تاریخ پایان مصرف آن توجه کرد و از استفاده از کاندوم‌های شکننده و چسبناک که احتمال پاره شدن دارند خودداری کرد. باید آن را از حرارت، نور و رطوبت دور نگه داشت زیرا این عوامل احتمال پارگی یا سوراخ شدن آن را افزایش می‌دهد.

در صورت پاره شدن کاندوم مردانه در حین مقاربت، باید مقاربت را بلافاصله متوقف کرده و از کاندوم جدیدی استفاده نمود. هم‌چنین ممکن است استفاده از روش‌های دیگر پیش گیری از بارداری در این موارد ضروری باشد.

کاندوم مردانه نباید با مواد چرب (مانند وازلین) آغشته شود چون این مواد باعث صدمه به آن و از بین رفتن خاصیت پیش گیری کاندوم می‌شوند. برای لیز کردن کاندوم می‌توان از ژل‌های روان‌کننده (لوبریکانت) مبتنی بر آب که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند استفاده کرد.

 

انتخاب کاندوم

کاندوم یک وسیلهٔ بهداشتی به شمار می‌رود و گزیدن کاندوم مناسب و استاندارد با سلامتی جنسی کوتاه مدت و دراز مدت شرکای جنسی ارتباط مستقیم دارد. بنا بر توصیه‌های اف‌دی‌ای، در هنگام خرید باید به موارد زیر توجه کرد:

  1. کاندوم از جنس لاتکس باشد.
  2. کاندوم در بسته‌بندی مناسب باشد و به هیچ عنوان باز، درز دار، سوراخ، یا خراشدار نباشد. به تاریخ انقضاء دقت شود.
  3. کاندوم باید روی آلت جنسی را کامل بپوشاند.
  4. در صورت استفاده از روان‌کننده‌ها (Lubricant)، تنها از نوع آبی (water-based lubricant) باشد.
  5. از استفاده از مواد زائد، بویژه کرم‌های مجزای ضمیمه شده، بشدت پرهیز نمایید. بسیاری از محلول‌های شیمیایی استفاده شده موجب آسیب‌های جنسی کوتاه مدت و دراز مدت می‌شوند.

نکات دیگری که می‌تواند در شناسایی برند کاندوم کمک کنند

  • داشتن استانداردهای بین‌المللی مانند  FDA، می‌توانند کمک خوبی در انتخاب کاندوم باشند. هرچند داشتن گواهی  FDA برای فروش کاندوم‌ها در ایران الزامی نیست، اما داشتن گواهینامه  نشاندهده تأیید و آزمایش برند با دقت ۹۹٫۶ درصد توسط وزارت بهداشت آمریکا، و تأیید سالم بودن برند توسط  است.

کاندوم‌های مورد تأیید FDA (وزارت بهداشت آمریکا) در تنها سایت رسمی این نهاد، FDA (بخش تجهیزات پزشکی) لیست شده‌اند؛ بنابراین صرف اینکه سازنده کاندوم نشان FDA را بر روی محصولش درج کند نشان دهندهٔ تأیید توسط اف‌ دی‌ ای نیست.

 

تهیهٔ کاندوم

در بسیاری کشورها کاندوم علاوه بر این که از طریق داروخانه قابل تهیه‌است، از طریق مراکز بهداشتی نیز به رایگان قابل تهیه می‌باشد. در ایران، کاندوم مردانه را می‌توان از خانه‌های بهداشت روستایی، مراکز بهداشتی–درمانی روستایی و شهری، درمانگاههای دولتی و کلینیک‌های مشاوره بیماری‌های رفتاری به صورت رایگان دریافت کرد.همچنین تمام داروخانه ها در ایران موظفند بدون پرس و جو کاندوم را به هر خریدار، صرف نظر از سن و جنس بفروشند. همچنین امکان تهیه کاندوم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهران فراهم شده‌است.

در آذر ماه ۹۱ با تصویب دولت وقت، ثبت سفارش واردات کاندوم به عنوان یکی از کالاهای «غیرضروری و لوکس» به کشور ایران ممنوع شد. به گمان برخی هدف این قانون پیشبرد سیاست افزایش جمعیت در کشور و کمک به تولید ملی است. طبق آمار سالانه بیش از ۷۰ میلیون کاندوم در داخل کشور تولید می‌شود. این رقم، سه چهارم نیاز مردم ایران به این کالا را تأمین می‌کند.

 

2-اسپری تاخیری

استفاده از اسپری و ژل تاخیری

یکی از روش هایی که برای افزایش رسیدن به انزال و بالا رفتن میل جنسی در مردان قرار می گیرد و رایج شده است استفاده از ژل یا اسپری ها تاخیری می باشد که این مواد نیز به دلیل عوارضی که به همراه دارند راه حل مناسبی برای افزایش میل جنسی در مردان نمی باشد.

متاسفانه زود انزالی یکی از موضوعات بسیار شایع و دغدغه اغلب مردان می باشد.

می توان گفت ۹۰ درصد مردان از انزال زودرس و یا انزالی که حتی زودرس نیت ولی از نظر خود شخص زودتر از چیزی که می خواست رخ می دهد رنج می برند.

در اغلب موارد بعد از ازدواج این مشکل حل می شود ولی افرادی هستند که عجله دارند و تحمل گذشت زمان را ندارند. از این رو به سراغ درمان های مقطعی می روند  که حساسیت آلت تناسلی را کم می کنند و انزال دیرتر رخ میدهد مانند اسپری ها و ژل ها و کاندوم های تاخیری.

فقط از سال ۲۰۰۷ اگر به مجلات پزشکی نگاهی به اندازید، انبوهی از مقالاتی را خواهید یافت که در جست‌وجوی درمان زود انزالی بوده‌اند یا درمان‌های کنونی را بررسی کرده‌اند. همه این پژوهش‌ها درمان قطعی برای زود انزالی ارائه نکرده‌اند، تاکنون اثر تنها دو نوع درمان برای بهبودی زود انزالی به اثبات رسیده است:

  • داپوکستین (Dapoxetine) – یک مهار کننده باز جذب سروتونین (SSRI) می‌باشد، که جزء داروهای ضد افسردگی طبقه‌بندی می‌شود و برخی عوارض جانبی را برای بیمار به همراه دارد.
  • فورتاسین (Fortacin)- اسپری موضعی بسیار مؤثر که شبیه پروماسنت (Promescent) است.

 

اسپری و کرم‌های تأخیری

“اسپری تأخیری “، “کرم تأخیری “، و “ژل‌های تأخیری” نام مشترک بسیاری از محصولات بی‌حس‌کننده موضعی، برای بهبود انزال زودرس می‌باشد. همچنین این محصولات با عنوان‌های “بی‌حس‌کننده مردانه” یا “بی‌حس‌کننده آلت مردانه” نیز در داروخانه‌ها ارائه می‌شود.

داپوکستین و پریلیگی (PRILIGY)

داپوکستین نوعی مهار کننده باز جذب سروتونین (SSRI) است که به طور خاص برای انزال زودرس طراحی شده است. نشان داده‌شده است که SSRI ها در درمان زود انزالی مفید هستند. جنبه منفی SSRI ها این است که به‌منظور دستیابی به اثر مورد نظر،  باید به صورت روزانه مصرف شوند.

تفاوت اصلی ژل تاخیری با اسپری تاخیری

اسپری های تاخیری معمولا حاوی ۱۰ درصد لیدوکائین هستند که نسبتا مقداری زیادی است و برای بی حس کردن هر چیزی ( حتی دندان ) می توان از آنها استفاده کرد .

این مقدار لیدوکائین برای وقتی مناسب است که فرد در وضعیت حادی از زود انزالی بسر می بره و قصد داره کلا آلت تناسلی را بی حس کنه .

خیلی از آقایان بخاطر همین بی حسی شدید ، ترجیح می دهند از ژل های تاخیری استفاده کنند.

اما ژل های تاخیری در بیشتر مواقع حاوی فقط ۲ درصد لیدوکائین هستند که بی حسی کمتری نسبت به اسپری ایجاد می کند برای همین میل جنسی فرد تغییری نمی کند.

 

نحوه استفاده اسپری بی حسی چگونه است؟

بهترین محل برای استفاده از اسپری ناحیه زیر کلاهک آلت است.بهتر است بیست دقیقه قبل از نزدیکی یک یا دو پاف در این محل اسپری نمایید.به مرور زمان هر کس با توجه به وضعیت بدنی میتواند مقدار اسپری مناسب برای بدن خود را پیدا کند. روش استفاده از کرم ها وژل های بی حسی هم مانند اسپری است.

آیا با وجود آگاهی از عوارض اسپری و ژل تاخیری باز از آن ها استفاده بکنیم؟

استفاده از این اسپری ها که به صورت رسمی هم در داروخانه ها به فروش می رسند عوارض ندارند؟ در صورت تایید در هر بار رابطه میشه ازش استفاده کرد یا برنامه خاصی داره؟

اسپری های بی حس کننده، درمان زودانزالی نیستن. اونها شاید برای پورن استارها کاربرد داشته باشن، اما برای مردی که دچار زودانزالیه، نه شما می تونید از کاندوم یا ژل یا اسپری یا قرص استفاده کنید.

۱ . تا وقتی اسپری موثره، شما عملا با دست خودتون، اعصاب پوست روی آلت رو از کار انداختین. و این تاثیر دراماتیکی داره روی کاهش لذت جنسی.

۲ . مواد روی پوست، وارد واژن همسرتون هم میشن و اونجا رو هم بی حس می کنن.(برای همین توصیه می کنیم اگر اسپری می زنین، حتما از کاندوم استقاده کنین) نتیجه اینکه لذت خانومتون هم کم میشه و ایشون هم دیرتر به ارگاسم میرسه که مشکل زودانزالی شما رو بیشتر به چشم میاره.

۳ . تا وقتی اسپری رو استفاده بکنین، ممکنه مشکلی نباشه، اما بعد که قطعش کنین، دوباره همون آشه  همون کاسه و احتمالا بدتر از قبل.

استفاده از اسپری یا ژل تاخیری درمان زودانزالی نیست. نهایتا یک مسکنه. درمان یعنی خود شخص بتواند با آمادگی های روحی و روانی روز به روز مدیریت زمان انزال خود را به دست بگیرد و با استفاده از قوه تخیل و نیروی ذهنی خود این موضوع را کنترل نماید.

 

3-ژل امیزشی

دانستی هایی در مورد انواع ژل های آمیزشی

تعداد زیادی زوج های جوان ژل های آمیزشی را می شناسند و در رابطه جنسی شان از آن استفاده کرده اند. رابطه جنسی اگر شرعی و در چهار چوب خانواده باشد استرس بدن رو کاهش می دهد و همانند مسکن درد های بدن رو از بین می برد و باعث روشن و درخشنده شدن پوست می شود. برای همین است که بعد از رابطه ، صورت شما جوان تر و زیباتر به نظر می رسد .شما می توانید از تمام این مزیت های رابطه ی جنسی بهره مند بشید و همزمان با استفاده از ژل های لوبریکانت ، احساس لذت بیشتری رو به خودتون و همسرتون هدیه بدهید 

چرا همه ژل لوبریکانت روان کننده می خرند؟

زنانی که در حین رابطه ی جنسی با همسر از ژل لوبریکانت استفاده کرده اند ، رضایت جنسی بالاتری نسبت به همسر خود دارند .به گفته ی دکتر Matthew Wosnitzer متخصص اورولوژی، ژل های لوبریکانت روان کننده توسط بسیاری از متاهلین برای کاهش ناراحتی ها و افزایش لذت جنسی در حین روابط زناشویی استفاده می شوند . در واقع بیش از نیمی از متاهلین تجربه ی استفاده از لوبریکانت ژل ها را دارند .
با توجه به اهمیت این موضوع اگر قصد خرید ژل های روان کننده را دارید ، این شش نکته مهم رو قبل از خرید از فروشگاه های محصولات زناشویی در نظر داشته باشید.
۱-درد در حین رابطه جنسی نشانه یک مشکل است .
با توجه به ژلی که شما انتخاب می کنید بعضی از لوبریکانت ها حاوی لیدوکائین یا بنزوکائین هستند که برای کاهش درد و ناراحتی در حین رابطه ی جنسی استفاده می شوند .
درسته که این مواد می توانند قسمت هایی از پوست رو که در حال سوزش هستند بی حس کنند ، ولی یادتان باشد که همیشه هر دردی نشانه ی وجود مشکلی در بدن است. ممکنه که درد ناشی از خراشیدگی یا پاره شدن بافتی در بدن باشد و با بی توجه ای به آن درد ، بدن آسیب بیشتری ببیند.از طرف دیگه بافت های خراشیده یا پاره شده ، احتمال انتقال بیماری های جنسی رو افزایش می دهند .
۲-مراقبت وجود شکر در لوبریکانت باشید
پزشکان هیچ ژل لوبریکانتی رو معرفی نکرده اند تا مردم از اون استفاده نکنند ، ولی بعضی از ژل ها داری موادی هستند که بر روی سلامتی خانم ها تاثیر می گذارند .به عنوان مثال گلیسیرین ، که یکی از مشتقات شکر است، می تونه باعث عفونت واژن در خانم ها بشود .بعضی از ژل های با رایحه های مختلف ممکنه که از مشتقات شکر استفاده کرده باشند .برای این منظور بهتره که از ژل های روان کننده بر پایه آب استفاده کنید.
۳-اگر قصد بارداری دارید 
اکر قصد باردار شدن دارید باید از ژل هایی استفاده کنید که ph یعنی میزان اسیدی یا قلیایی بودن واژن را تغییر ندهند. ژل هایی هستند که حاوی آنتی اکسیدان هستند و به اسپرم ها کمک می کنند تا راحت تر به تخمک برسند و در واقع عمل لقاح را راحت تر می کنند.
۴-به حساسیت بدنتون در انتخاب ژل دقت کنید

ژل های مختلفی با خاصیت های گرم کننده، تحریک کننده، تنگ کننده و غیره در فروشگاه های محصولات زناشویی پیدا می شوند که حاوی مواد خاصی هستند . بسیاری از این ژل ها تایید های بهداشتی رو کسب کرده اند ولی ممکن است بعضی از خانم ها به ماده خاصی حساسیت داشته باشند و با تماس با سطح واژن ایجاد ناراحتی کنند. برای اینکه بدونید ژل لوبریکانتی که تهیه کردید به واژن شما آسیب میزند یا نه ، مقداری از ژل رو به پشت لب ها تون بزنید، اگر لب های شما دچار سوزش یا ناراحتی شد ، بهتر است که آن ژل را استفاده نکنید و اگر احساس ناراحتی بر روی لب های خود نکردید، می توانید با خیال راحت از لوبریکانتی که تهیه کرده اید استفاده کنید. یادتان باشد که از هیچ چیزی برای اولین بار در حین رابطه ی جنسی استفاده نکنید. بهتر است که قبلا آن را تست کنید. بهتر است که انواع ژل های مختلف را خودتون تست و مقایسه کنید و این نکته را کشف کنید که کدام ژل برای بدن شما مناسب تر است.

۵-در استفاده از روان کننده های طبیعی دقت کنید
شاید شما هم جزو اون دسته از افرادی باشید که از روغن نارگیل به علت خوش بو بودن برای روان کنندگی استفاده کرده باشید، ولی یادتان باشه که خیلی از روغن هایی که در هر خونه ای پیدا می شوند الیاف لاتکس رو از بین می برند و در واقع به بافت کاندوم آسیب می رسانند. نکته ی منفی روغن های طبیعی که در خانه وجود دارند این است که بعضی از آنها بر پایه نفت درست شده اند، براحتی تجزیه نمی شوند و داخل واژن باقی می مانند که باعث ایجاد عفونت در زنان می شوند. وازلین از جمله این روغن هاست که می تواند واژن خانم ها را دچار عفونت کند.اگر می خواهید کاملا طبیعی باشید و از هیچ چیز غیر طبیعی استفاده نکنید، بهتره که مقدار زیادی آب نوش جان بفرمایید تا در حین رابطه بدن شما مایع روان کننده را به مقدار مناسب تولید کند. ژل های لوبریکانت بر پایه آب هم جایگزین خوبی برای اینکار هستند.
۶-استفاده از ژل لوبریکانت کاملا طبیعی و عادی است .

بعضی از زن و شوهر ها فکر می کنند در صورتی که از ژل های روان کننده استفاده کنند، همسرشان فکر می کند که اآن ها یک مشکل بدنی دارند و استفاده از ژل لوبریکانت رو طبیعی نمی دانند.
در صورتی که استفاده از ژل لوبریکانت یک امر کاملا طبیعی در حین رابطه جنسی است که بسیاری از متاهلین روزانه از آن بهره می برند .
هر زن و شوهری باید در اتاق خوابشون یک ژل لوبریکانت روان کننده داشته باشند تا در مواقعی که نیاز دارند بتونند به کمک اون ، راحتی و آسایش رو به روابطشون بر گردانند.